Užkeliauti Trakus – visuomet puiki idėja, ypač geru oru! O tam labai svarbu žinoti, ką įdomaus gali pamatyti tiek pačiuose Trakuose, tiek ir jų apylinkėse. Todėl atrinkau TOP 10 vietų, kurias rekomenduoju aplankyti senojoje sostinėje!
Užkeliauti Trakus – visuomet puiki idėja, ypač geru oru! O tam labai svarbu žinoti, ką įdomaus gali pamatyti tiek pačiuose Trakuose, tiek ir jų apylinkėse. Todėl atrinkau TOP 10 vietų, kurias rekomenduoju aplankyti senojoje sostinėje!
Patikėk, Trakuose tikrai labai malonu atostogauti ir norisi pabūti kuo ilgiau, tad siūlau iš karto pasirūpinti geru poilsiu!
Nori „išvalyti“ mintis ir sukaupti jėgų naujai savaitei? Pasigrožėk gamta vaikščiodamas po Varnikų pažintinį taką. Magiška ramybė! Tako ilgis – apie 5 km, jame įrengtos informacinės stotelės, poilsio vietos, visą kelią Tave lydės rodyklės, tad tikrai nepaklysi! Beje, dalis tako (1,5 km) tęsiasi per Ilgelio pelkę. Labai keistas jausmas, kai eidamas matai šalia ją tyvuliuojančią.
Kitaip jos pavadinti tiesiog neįmanoma. Juk salos pilis puikuojasi ne tik ant Trakus, bet ir visą Lietuvą pristatančių nuotraukų bei atvirukų! Įspūdinga Galvės ežero saloje stovinti pilis niekuomet nenustos traukti tiek užsienio, tiek ir Lietuvos keliautojų. Man visuomet patinka čia užsukti, pasižiūrėti ekspoziciją, stebėti, kaip vaikai vaidina viduramžių kalinius, o vyresni bando akies taiklumą šaudydami iš arbaleto. Beje, Trakų salos pilyje kiekvieną rugpjūtį organizuojama ypatinga šventė – Senųjų amatų dienos, suteikianti progą nusikelti į viduramžių laikus!
Jei nori dar daugiau įspūdžių iš Trakų parsivežti, išbandyk pasiplaukiojimą Makališka jachta Galvės ežere. Mėlynabures gražuoles turime dvi, pramoga galioja metus nuo įsigijimo, o be kapitono, kuris valdo jachtą, plaukti vienu metu gali dar net iki 9 asmenų! Plaukiodamas jachta Galvės ežeru, žymiausias ir gražiausias Trakų lankytinas vietas apžvelgsi iš visai naujų rakursų: grožėsiesi didingu Trakų pilies ansambliu, baltu kaip gulbė Užutrakio dvaru, nuostabia gamta ir raibuliuojančiomis ežero vilnimis.
Vienas išskirtinumų, kuriuo nuo seno pasižymi Trakai, yra kultūrų įvairovė. Čia įsikūrė karaimai, kartvelai, totoriai, kitos tautos ir todėl miestas praturtėjo savitomis tradicijomis, papročiais bei amatais. O dabar Tu juos gali išmėginti pasirinkęs vieną iš dešimties Trakų krašto tradicinių amatų centro siūlomų edukacinių programų! Gali išmokti velti vilną, gaminti muilą, austi juostas ar kilimėlius, gaminti karaimiškus kibinus ir atskleisti kitas kulinarines paslaptis. Be to, centras organizuoja pažintinius žygius pėsčiomis, dviračiais, valtimis, o vasaros metu – kūrybines stovyklas vaikams.
Edukacinės programos yra mokamos, vykdomos lietuvių, rusų, lenkų ar anglų kalbomis. Norintiems dalyvauti pamokėlėse, reikia iš anksto užsiregistruoti. Beje, kiekvienam dalyviui įteikiamas pradedančiojo amatininko pažymėjimas!
Trakuose yra dar vienas objektas, įspūdingumu nenusileidžiantis piliai. Tai – Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bazilika. Netaisyklingo stačiakampio formos architektūros kūrinys visuomet traukia turistų smalsumą. Bet bazilika žavi ne tik savo išore, viduje taip pat yra ką pamatyti! Čia saugomas gausus sakralinis bei dailės lobynas: paveikslai, paminklai, įvairūs relikvijoriai, taurės, XVIII a. žvakidės, amžinosios ugnies lempa. O išskirtinio dėmesio sulaukia Dievo Motinos paveikslas, garsėjantis stebuklais!
Kalbant apie įspūdingą architektūrą, nepraleisk progos užsukti į Užutrakio dvarą.Čia taip gražu! Restauruoti rūmai, atkuriamas parkas, skulptūros. WOW! Beje, čia nuolat vyksta koncertai (kamerinės muzikos vakarai tiesiog nuostabūs!), parodos, tad ne veltui ansamblis yra viena lankomiausių regiono vietų. Pažvelk iš arčiau į didikų gyvenimą! Čia vaikščiodamas ir aš pasijaučiau tartum koks Prancūzijos karalius.
Šiauliai ir Vilnius turi savo kryžių kalnus, o štai Trakų regionas – Angelų kalvą. Daugiau nei 4 hektarų plote dangų ir lankytojus čia sveikina apie 40 didelių ir mažesnių medinių angelų, iš ąžuolo drožtų koplytstulpių. Kiekvienas ant kalvos esantis angelas įkūnija vieną iš pamatinių vertybių: gyvybė, tiesa, taika, pasiaukojimas, meilė, sveikata, džiaugsmas, dėkingumas, viltis ir kitos. Labai graži vieta, kurioje gali pasisemti ramybės. Bet ar žinai, kuo dar ji ypatinga? Pažvelgus į Galvės ežeryno teritoriją iš paukščio skrydžio, gali išvysti sparnus išskleidusį angelą: kūną ir kojas sudaro Galvės, Totoriškių ir Lukos (Bernardinų) ežerai, išskleistus sparnus – Skaisčio ir Akmenos ežerai, o galva – tai Angelų kalva! Nerealu, ar ne? Pamatyk tai skrisdamas oro balionu!
Už 4 kilometrų nuo Aukštadvario (važiuojant Trakų link) yra objektas, vadinamas Velniaduobe. Net 40 metrų gylio (pati giliausia!) piltuvo formos duobė, o jos viršuje – apžvalgos aikštelė. Tiesa, nėra tiksliai žinoma, kas tokio dydžio duobę suformavo: vieni teigia, kad slenkantys ledynai, kiti – kad išmušė meteoritas. Aišku, žmonės ir savų „variantų“ turi. Pavyzdžiui pasakojama istorijos apie nusidėjusį kunigą ir dėl to prasmegusią bažnyčią, kurios varpų gaudesį dar ir dabar galima išgirsti... Kad ir kaip ten būtų, vaizdas tikrai gniaužia kvapą! Beje, patarimas: būtinai įsivesk į GPS kelionės tikslą, nes pagal kelio ženklus gan sunku rasti.
Tuo paslaptys Trakų regione tikrai nesibaigia. Štai Aukštadvario regioniniame parke stūkso didžiulis Nikronių akmuo, kuris dėl keistų ant jo esančių ženklų yra gaubiamas mįslių. Ant vieno šono įrašytos apie 35 cm dydžio raidės MOPT. Virš užrašo yra rodyklė ar strėlė, o kitoje pusėje matosi apie 30 cm skersmens lygiašonis kryžius. Taip pat ant akmens yra raižinys, panašus į herbą.
Ką tai galėtų reikšti? Žmonės įvairiausių padavimų yra prikūrę. Kai kas tiki, kad tai yra žemėlapis, rodantis, kur paslėptas lobis. Panašu, kad šiais pasakojimas nemažai domėtasi, nes aplink akmenį lobio ieškota ne kartą. Kokie turtai čia užkasti? Šnekama, kad ten glūdi užkeiktas lobis, kiti sako, jog čia savo auksinius servizus bei monetas paslėpė Napoleonas. Kiek tame tiesios? Matyt kažkiek yra, nes prie netoliese esančių senkapių bedirbant buvo išraustas puodas su pinigais...
Įstabaus grožio Spindžiaus miške stūkso Strėvos įgriuva – Aukštadvario regioninio parko gamtos bei kultūros vertybė. Legenda byloja, jog čia stovėjo prakeikta karčema, kur puotavo nelabieji, bet vieną dieną, kai velniai kėlė vestuves, pragydo gaidys ir karčema dingo kaip stovėjusi. O iš tikrųjų ši 20 metrų gylio duobė įgriuvo po žeme ištirpus ledo luitui. Iki pat duobės apačios gali nusileisti bei pabandyti suvokti, kaip toks žemės plotas galėjo prasmegti!
Į Trakus labai mėgstu važiuoti traukiniu. O jei ir Tu planuodamas kelionę šį būdą pasirinksi, rekomenduoju sustoti ir Lentvaryje. Labai gražus miestelis, kurio vienoje pusėje stovi pilį primenantis dvaras, o kitoje – reto grožio, raudonai tviskanti bažnyčia. Jos statybą pradėjo grafas Juozas Tiškevičius, labai besižavėjęs itališka stilistika bei Leonardo da Vinčio kūryba. Ir visa tai atsispindi bažnyčios architektūroje. Ne veltui ji yra vienas įspūdingiausių XX a. pirmosios pusės monumentaliosios statybos pavyzdžių Lietuvoje. Tikrai verta pamatyti!
Jau žinai, ką aplankysi Trakuose ir jų apylinkėse? Neapsiribok viena diena ir keliauk su nakvyne – turiu Tau puikių pasiūlymų su maitinimu, baseinais, pirtimis ir SPA procedūromis!