Planuoji keliauti į Anykščių pusę ir svarstai, ką įdomaus ten nuveikus? Makaliaus komanda čia praleido puikų savaitgalį ir parvežė Tau kalną gerų patarimų! Paskaityk, kaip mums sekėsi Anykščiuose, ką smagaus veikėme ir kaip šauniai pailsėjome!
Planuoji keliauti į Anykščių pusę ir svarstai, ką įdomaus ten nuveikus? Makaliaus komanda čia praleido puikų savaitgalį ir parvežė Tau kalną gerų patarimų! Paskaityk, kaip mums sekėsi Anykščiuose, ką smagaus veikėme ir kaip šauniai pailsėjome!
Beje, jei jau ketini įveikti visą maršrutą, kurį pasiūlysiu, Tau tikrai pravers geras poilsis Anykščiuose, o jį rasi čia:
Lankantis Anykščiuose, tiesiog privalu užsukti į jau klasika ir legenda tapusias vietas: Anykščių šilelį, Puntuko akmenį, Medžių lajų taką ir vienintelį Lietuvoje Arklio muziejų. Į pastarąjį nuvykome ir mes, apžiūrėjome senovinių vežimų, karietų, rogių ekspoziciją, sužinojome tikriausiai viską, ką galima sužinoti apie arklius, bei smagioje edukacijoje „Prakalbintas molis“ sudalyvavome: gavome po gabalėlį molio ir lipdėme vazeles, lėkštutes, lyg ir pavyko šis tas... Gal Tau geriau išeis. Beje, čia ir daugiau įdomių edukacijų siūloma: „Bitelė ratuota“, „Duonelė kasdieninė“, „Ir tada buvo Žalgiris“ bei kitų.
Jei jau arkliais susidomėjai, rekomenduoju užsukti ir į sporto klubą „Vilartas“, vienijantį žirgų sporto pradedančiuosius ir profesionalus, žmones su negalia – žodžiu, visus, kurie myli žirgus, treniruojasi ir leidžia su jais laisvalaikį. Sporto klubas rengia konkūrų varžybas, vaikų stovyklas, žygius, net maudynes su žirgais. Patys įsitikinome – čia gyvena labai mylimi ir laimingi žirgai.
Ar kada norėjai susikurti savo kvepalus, o gal kvapą namams? Būtent tai mes ir darėme Anykščiuose, nuvykę į menų inkubatorių, kur mūsų laukė kvapų terapija! Ant stalo radome kalną visokiausių eterinių aliejų, tyrinėjome jų aromatus, o labiausiai patikusių po kelis lašiukus lašinome į savo buteliuką. Ne tik labai smagu, bet ir ramina, nes pasineri į natūralių kvapų pasaulį, atsipalaiduoji ir dar išskirtinį aromatą susikuri. Tokį, kokio niekas kitas neturės!
Nebuvo laiko visas menų inkubatoriuje siūlomas edukacines programas išbandyti, nes jų tikrai nemažai! Anykščių menų inkubatorius – tai tarsi kokia vietinių menininkų Meka, subūrusi juos į labai glaudžią ir draugišką bendruomenę, kuri savo šiluma dalinasi su kiekvienu čia atklydusiu. Mielai pažindinomės, klausėmės jų istorijų, domėjomės menininkų amatais ir veiklomis. Be to, tame pačiame pastate dar gali pasinerti virtualią realybę bei pažvelgti į beribę visatą COSMOS paukščių take.
Kaipgi lankytis Anykščiuose ir nepravažiuoti siauruku?! O jei nelabai aišku, kas tas siaurukas, prieš kelionę dar ir jam skirtame muziejuje apsilankyk. Būtent tą mes ir padarėme: lydimi autentiškai apsirėdžiusių XX-ojo amžiaus konduktorių ir kitų geležinkelio stoties darbuotojų, aplankėme šimtametės Anykščių siaurojo geležinkelio stoties komplekse įsikūrusią architektūros, technikos ir krašto istorijos ekspoziciją, išvydome garvežį „Kukuška”, kitus siaurojo geležinkelio riedmenis, ryšio ir signalizavimo priemones – daug eksponatų šiame muziejuje galima pamatyti. Stotyje dar užsukome į laukiamojo salę, tarpukario Lietuvos stoties viršininko kabinetą (išties prabangus!). Išbandėme ir veikiančius eksponatus – rankinę dreziną bei triratį ant bėgių. Ir, žinoma, keletą kilometrų pirmyn ir atgal nudardėjome nostalgiškuoju siauruku su mediniais suolais. Labai smagi patirtis!
Tikriausiai girdėjai, kad Anykščiuose – gausybė pramogų tiek šeimoms, tiek draugų kompanijoms. Žinoma, jas išbandyti panūdome ir mes! Pirmiausia nuvykome ant Kalitos kalno. Šiuo metų laiku čia veikia Vasaros rogučių trasa. Leistis jomis – tikrais smagumėlis! Greitį reguliuoti gali pats, tik nestabdyk – kuo greičiau, tuo smagiau! Be to, ant Kalitos kalno neseniai įrengtos ir nusileidimų padangomis trasos – taip pat be galo smagios. Na, o žiemą čia veikia 4 skirtingo sudėtingumo trasos, 5 keltuvai. Pažadėjome sau, kad būtinai atvyksime išbandyti.
Ant Kalitos kalno prisidūkę, vykome į Labirintų parką – tai unikalus ir vienintelis tokio tipo pramogų parkas ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse. Žinoma, didžiausios (tiesiogine to žodžio prasme) parko žvaigždės – labirintai: kukurūzų, kanapių, veidrodžių, juostelių ir kiti. Kadangi ant Kalitos kalno visiems labai patiko padangomis čiuožti, tokias trasas išbandėme ir čia. Dar plaukiojome motorinėmis valtelėmis, vasaros čiuožykloje pačiūžomis čiuožinėjome (taip taip!). O vaikams čia kiek linksmybių! Mažiausiųjų parko lankytojų laukia vairavimo mokyklėlė, vaikiška karuselė, šokinėjimo pagalvė, mini golfas, „Voveriukų žaidimų aikštelė“ ir daugybė kitų pramogų. Beje, „Makaliaus Lietuvos“ puslapyje gali rasti poilsio „Nykščio namuose“ pasiūlymų su apsilankymu Labirintų parke.
O šią vietą, kurią mums parodė Justina, rasti ne taip ir paprasta. Jokio informacinio ženklo važiuodamas nepamatysi, reikės pasikliauti Google maps nuoroda arba turizmo informacijos centre paklausti. Bet patikėk, apsilankyti tikrai verta! Nuo dešiniajame Šventosios krante esančios Daumantų atodangos atsiveria nuostabus vaizdas! Be to, ši atodanga yra unikali, atskleidžia net tris geologinius sluoksnius. Čia įrengta apžvalgos aikštelė, žemyn vingiuojančiais laiptais gali nusileisti prie pat upės, yra pastatyta prieplauka, iš žemių trykšta 2 šaltiniai.
Nors savo planuotą programą jau buvome pabaigę, sekmadienį nusprendėme trumpam užsukti pasižvalgyti po Dainuvos slėnį. Tiesą sakant, buvo kiek keista jame lankytis, kai nesigirdi linksmos muzikos, nestovi didžiulė scena, nešmirinėja žmonės, o prie kranto įvairiausiomis spalvomis nemirga palapinės. Kažkaip pripratome prie švenčių ir festivalių Anykščiuose. O šiaip, tai tikrai puiki vieta pasivaikščioti, pabūti dviese ar su vaikais. Dar šalia ir pramoginis traukinukas kursuoja. Tad jei turėsi laisvą valandėlę, ateik, pasidžiauk gamta, tyru oru ir ramybe.
Taigi, veikti Anykščiuose tikrai yra ką! O kiek visko dar nepamatyta liko... Bet nieko tokio, į Anykščius tikrai sugrįšim! O tada aplankysim Anykščių šilelį, „Laimės žiburį“, Puntuko brolį, pažvelgsim nuo Rubikių apžvalgos (kitaip vadinamo Bijeikių) ar Anykščių bažnyčios bokšto. O kaipgi be Medžių lajų tako? Jį aplankyti tiesiog būtina kaskart vykstant į Anykščius, kad ir kelintą kartą tai darytum!